Analitinė atvirų “Sodros” duomenų aplikacija

2019-07-10

Tęsdami neseniai pristatytą BIfree duomenų raštingumo ir standartizuotų nemokamų analitinių aplikacijų projektą, dalinamės nauju darbu, kuriam savo kelių mėnesių praktikos laiką, prižiūrimi mūsų specialistų, skyrė jaunieji praktikantai. Buvo sukurta analitinė aplikacija “BIfree SODRA”, skirta atvirų “Sodros” duomenų analizei.

“BIfree SODRA” aplikacija yra sukurta su nemokamu verslo duomenų analitikos įrankiu “Qlik Sense Desktop” – šio analitinio įrankio dėka duomenys yra analizuojami vizualiai, greitai ir interaktyviai. Naudotojams neprireiks specialių mokymų ar IT pagalbos: gauti atsakymus į užduotus klausimus bus lengva ir intuityvu. Išbandyti naujai sukurtą aplikaciją galima tiesiog naršyklėje arba užpildžius formą svetainėje bei atsidarius tiesiai į el. pašto dėžutę gautas “Qlik Sense Desktop” bei “BIfree SODRA” aplikacijos atsisiuntimo nuorodas bei sekant nurodytais žingsniais.

“BIfree SODRA” aplikacijoje yra:

 • Atviri mėnesiniai “Sodros” duomenys nuo 2017 metų;
 • Duomenys praturtinti Bankroto departamento teikiama informacija, veiklos grupėmis bei geolokacijos informacija;
 • Rodiklių skydelis (dashboard) su pagrindiniais veiklos rodikliais (KPI);
 • Darbuotojų skaičiaus ir atlyginimų tendencijų analizė;
 • Pasirinktos įmonės darbuotojų skaičiaus ir atlyginimo palyginimas su sektoriaus vidurkiais;
 • Analizės pagal dimensijas puslapis: savivaldybė, veikla, įmonė, darbuotojų skaičius;
 • Didžiausio teigiamo ir neigiamo pokyčio TOP 50 įmonės;
 • Palyginamoji analizė (su pernai metų, praėjusiu mėnesiu ar praėjusių metų tuo pačiu mėnesiu rezultatais);
 • Koreliacija tarp skirtingų rodiklių: darbuotojų skaičiaus, atlyginimo, įmonių skaičiaus;
 • Įmonių atranka pagal darbuotojų skaičių, veiklą, savivaldybę ar apskritį;
 • Galimybė analizuojant ir užduodant klausimus “nukeliauti” iki kiekvienos įmonės mėnesio analizuojamo rodiklo ir juo pagrįsti savo įžvalgas.

“Qlik Sense” naudojimosi principus galite pamatyti šiame video. Taip pat galite atsisiųsti standartinę analitinę aplikaciją pardavimams analizuoti – “BIfree Sales”.

***

Pasidalinsime keliais pavyzdžiais, kokią informaciją galite rasti “BIfree Sodra” aplikacijoje.

Klausimas: kurioje savivaldybėje labiausiai keitėsi vidutinis darbo užmokestis?
Mėlynos spalvos grafike matome, kur buvo didžiausias augimas, o raudonos spalvos, – kur buvo didžiausias mažejimas. Bendras galutinis rezultatas matomas kaip bendrasis rodiklis dešinėje: 2019 metais akivaizdus 13% darbo užmokesčio augimas, lyginant su 2018 metų atlyginimų vidurkiu. Taip pat galima analizuoti pokyčius per kitas pasirinktas dimensijas: savivaldybes, veiklas, įmones, įmonės dydžio tipus, įmonės bankroto būsenas. Aplikacijoje galima analizuoti ne tik vidutinį darbo užmokestį, bet ir kaip keitėsi darbuotojų skaičius bei įmonių skaičius.

Klausimas: koks yra darbuotojų, įmonių ir atlyginimų pasiskirstymas savivaldybėse?
Pasirinkime tam tikrą veiklą, tarkime, “Žvejyba ir akvakultūra”. Aplikacijos puslapyje matome šios veiklos įmonių rezultatus, t.y. vid. darbuotojų skaičių, įmonių skaičių, vidutinius atlyginimus. Skritulinė diagrama puikiai parodo vidutinio atlyginimo ir darbuotojų skaičiaus koreliaciją per pasirinktą dimensiją. Skirtuliuko dydis priklauso nuo įmonių skaičiaus. Taip galima matyti rezultatus per pasirinktas dimensijas: savivaldybes, veiklas, sektorius, įmonės dydžio tipus, įmonės bankroto būsenas.
Klausimas: kur veikia pasirinktos įmonės ir koks yra pasiskirstymas pagal įmonės dydžius?
Susiaurinus parinktį iki “Žvejybos ir akvakultūros” veiklos, galime matyti kuriose savivaldybėse šios įmonės veikia,  kokia dalis yra mikro, smulkios ar vidutinės įmonės.
Klausimas: kaip išsirinkti tam tikro dydžio įmones pagal veiklos sritį pasirinktose savivaldybėse?
Pavyzdžiui, galime išrinkti potencialių klientų segmentą “stambios mažmeninės prekybos įmonės”. Žemėlapis padės išsirinkti įmones ir pagal savivaldybes ar apskritis. Šiame sąraše įmones galima surūšiuoti pagal darbuotojų skaičių bei pasitikrinti, ar joms nėra vykdomos bankroto procedūros. Prireikus šį sąrašą galima eksportuoti į Excel.

Klausimas: kaip palyginti savo ar bet kokią pasirinktą įmonę su kitomis atitinkamo segmento įmonėmis?
Pasirinkime stambias mažmeninės prekybos įmones ir palyginkime, tarkime, LIDL prekybos tinklą su kitomis šios veiklos įmonėmis. Matome, jog darbuotojų skaičius patenka į vidutinį rėžį (grafikas apačioje), bet vidutiniai atlyginimai yra kur kas didesni, nei kituose prekybos tinkluose (grafikas viršuje):

Žinotina naudojantis “BIfree Sodra” aplikacija:

 • pavyzdžiai remiasi 2019 liepos 7 d. Sodros atvirų duomenų pateikta informacija.
 • vidurkis – aritmetinis vidurkis, skaičiuojamas sudedant grupę skaičių ir dalijant gautą sumą iš tų skaičių skaičiaus. Pavyzdžiui, 2, 3, 3, 5, 7 ir 10 vidurkis skaičiuojamas 30 dalijant iš 6 ir yra lygus 5.
 • mediana – vidurinis skaičių grupės skaičius, t. y., pusės skaičių reikšmės didesnės už medianą, o kitos skaičių pusės reikšmės yra mažesnės. Pavyzdžiui, 2, 3, 3, 5, 7 ir 10 mediana yra 4.

Išbandykite savarankiškos analizės galimybes nemokamai. Turite klausimų? Klauskite: info@dayq.eu.